Jaki olej wybrać do Hondy? Przewodnik dla każdego modelu! Dowiedz się, jaki olej silnikowy i przekładniowy będzie najlepszy dla Twojej Hondy – od ...

Jaki olej wybrać do Hondy? Przewodnik dla każdego modelu! Dowiedz się, jaki olej silnikowy i przekładniowy będzie najlepszy dla Twojej Hondy – od ...
Jaki olej silnikowy wybrać do samochodu z LPG? Silniki zasilane LPG wymagają olejów o wysokiej stabilności termicznej i odpowiedniej liczbie TBN, ...
Dowiedz się, jaka jest różnica między olejami Dexron ATF III a ATF +4 i który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim aucie amerykańskim. Przeczytaj ...
Regularne badania laboratoryjne olejów przepracowanych są niezbędne dla utrzymania maszyn w doskonałym stanie, optymalizacji kosztów operacyjnych ...
Zapraszam na pierwszy odcinek kanału ZmienOlej w którym opowiadam jakie funkcje pełni olej silnikowy jakie ma właściwości i na jakie parametry ...
Toyota Yaris pierwszej generacji to jedno z najbardziej niezawodnych samochodów jakie jeżdżą po naszych drogach. Aby Wasza Toyota Yaris jeździła ...
Straż pożarna i właściwe smarowanie jej wyposażenia
Czy oleje silnikowe można ze sobą mieszać - to pytanie pojawia się bardzo często. Postaram się Państwu w sposób treściwy odpowiedzieć na to ...
Wielu z Was często po zakupie używanego samochodu zauważa, że coś się dzieje z silnikiem. Wielu z Was dzwoni do mnie i pyta jak sprawdzić czy ...
Wielu z Was zadaje sobie pytanie czy serwis, warsztat do którego oddałem olej silnikowy mi go wymienił. Na to oraz inne pytania odpowiadam w ...
Wielu z Państwa zastanawia się jakie oleje zastosować w najszybszych samochodach wyścigowych na świecie jakimi niewątpliwie są bolidy Formuły 1?
Procedura docierania silnika na hamowni, przy użyciu oleju Millers Oils CRO 10W40, obecnie oleju o nazwie Millers Oils Competition Running In Oil.
Tutaj znajdą Państwo odpowiedzi na pytania - czym smarować zamki, stacyjki, uszczelki, drobne plastikowe elementy, różne prowadnice czym odmrażać ...
Dobierz olej do silnika w przeglądarce ZmienOlej.pl - Jak działa nasza wyszukiwarka olejów
Nadchodzące zmiany ACEA w olejach silnikowych 2020/2021 - W spodziewanej w grudniu 2020 r. publikacji oczekuje się zmian w osiągach, które są ...
Wprowadzenie kaucji przy zakupie oleju silnikowego - czyli co i jak w tym temacie.
Przybywa oleju w silniku , olej szybko ciemnieje - co robić ? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym materiale. Serdecznie ...
Nowe oleje syntetyczne z normą Renault RN 17
ACEA pracuje nad kolejnymi aktualizacjami norm olejów, aby zapewnić, że środki smarne używane do napełniania silnika nadal spełniają wymagania ...
Particle Count czyli badanie poziomu zabrudzweń oleju
Zimowe miesiące to najgorszy czas dla silnika samochodu, a także dla wielu innych podzespołów. To także uciążliwy okres dla użytkownika auta, które jest narażone na różnego rodzaju awarie, a także na przyspieszone zużycie wielu elementów (wspomnianego silnika, zawieszenia, czy też układu hamulcowego). Jak odpowiednio przygotować samochód do zimy? Zapraszamy do przeczytania.
Obecne zimy są dość łagodne, jednak nawet lekki mróz jest szkodliwy dla samochodu. Powoduje on przyspieszone rozładowanie akumulatora, zgęstnienie oleju silnikowego i przekładniowego w skrzyni biegów, a także zamarzanie płynu do spryskiwaczy. Opady śniegu, marznący deszcz i pośniegowe błoto zwiększają zagrożenie, związane z możliwością wpadnięcia w poślizg. Czasami wręcz uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się po drodze, a nawet wyjazd z miejsca parkingowego. Osadzająca się na samochodzie szadź to kolejny wróg aut. Trzeba liczyć się z przymarzaniem drzwi, przyspieszonym zużyciem wycieraczek szyb, a także zwiększonym obciążeniem układu ogrzewania i wentylacji. Sól drogowa i podwyższony poziom wilgotności powodują zwiększone zagrożenie korozją.
Dlatego warto odpowiednio przygotować auto do sezonu zimowego.
Są osoby, które twierdzą, że olej silnikowy warto wymienić po zimie. Ale naszym zdaniem, lepiej zrobić to przed zimą. Dlaczego? Zima to najgorszy czas dla silnika, który jest narażony na utrudnione, zimowe starty. Nawet kilkustopniowy mróz powoduje, że olej silnikowy gęstnieje. Poza tym niskie temperatury sprawiają, że silnik potrzebuje więcej czasu, aby osiągnąć temperaturę roboczą. Wraz z upływem czasu i z coraz większym przebiegiem, olej silnikowy traci swoje właściwości ochronne i jest coraz bardziej zanieczyszczony. To będzie powodować jeszcze większe zużycie silnika w trakcie zimy, przy zimnych startach.
Świeży, czysty olej silnikowy, o odpowiednio dobranej specyfikacji (zalecanej przez producenta samochodu) zdecydowanie lepiej ochroni pracujące części silnika, niż olej zużyty.
W stałej ofercie sklepu ZmienOlej.pl znajdują się oleje silnikowe najwyższej klasy, sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach. Wystarczy odwiedzić dział oleje silnikowe i wybrać olej o odpowiedniej specyfikacji. Oferujemy także filtry oleju.
Podobnie sprawa wygląda z olejem przekładniowym. Jeśli w naszym aucie zbliża się termin wymiany oleju przekładniowego w skrzyni biegów, warto zrobić to przed zimą.
Jeśli termin wymiany jest jeszcze odległy, warto sprawdzić poziom oleju i uzupełnić go w razie potrzeby. Zbyt niska ilość oleju przekładniowego powoduje przyspieszone zużycie skrzyni biegów. Nietrudno też odczuć to, że olej w skrzyni jest stary. Zimą, zaraz po uruchomieniu auta, biegi będą „wchodzić” z dużym trudem.
W stałej ofercie sklepu ZmienOlej.pl posiadamy oleje przekładniowe do skrzyń biegów.
Zamarznięcie chłodnicy, rozsadzenie przewodów układu chłodniczego w silniku – to ostatnia rzecz, z jaką chcielibyśmy się zetknąć. Tak samo, jak np. utrudnione działanie nagrzewnicy, ze względu na zapchanie jej kamieniem kotłowym (bo w układzie chłodniczym była stosowana woda).
Współczesne płyny chłodnicze są uniwersalne – na cały rok. Rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje.
Jeśli w układzie chłodniczym auta został zastosowany koncentrat zalecany przez producenta auta, rozcieńczony wodą zdemineralizowaną, warto sprawdzić temperaturę jego zamarzania. Do tego celu wystarczy zwykły aerometr. Jeśli jest zbyt niska, należy dolać pewną ilość koncentratu.
Jeśli w układzie chłodniczym auta został zastosowany uniwersalny płyn chłodniczy (rozcieńczony albo z koncentratu z wodą zdemineralizowaną), to również trzeba sprawdzić jego odporność na mróz. Dodatkowo – świeżość. Uniwersalny płyn chłodniczy ma zazwyczaj ok. 2 – 3 lata trwałości. Po tym czasie traci właściwości ochronne dotyczące np. korozji.
W naszym sklepie znajdziecie Państwo szeroką ofertę płynów chłodniczych do samochodów osobowych. W tym przypadku również prosimy zwrócić uwagę na specyfikację płynów, podawaną przez producenta Państwa samochodu.
Zimą trzeba szczególnie liczyć na sprawny układ hamulcowy i wsparcie ze strony aktywnych układów bezpieczeństwa (jak np. ABS i ESP). Nie zadziałają one jednak we właściwy sposób, jeśli w układzie będzie zawodniony płyn hamulcowy. Aby sprawdzić stopień zawodnienia, można skorzystać z własnego czujnika elektronicznego (kosztuje ok. 20 – 30 zł), albo odwiedzić mechanika, w celu kontroli. Jeśli płyn zawiera powyżej 3% wody – trzeba go natychmiast wymienić. W trakcie hamowania może się zagotować – i wówczas skuteczność hamowania będzie zerowa.
W naszym sklepie kupią Państwo także najlepsze płyny hamulcowe. Prosimy sprawdzić, jaki płyn powinien być zastosowany w Państwa aucie (np. DOT4, DOT5 itd.).
Letni płyn do spryskiwaczy nie będzie w stanie usunąć lodu i rozpuścić śniegu, pojawiającego się na szybach. Poza tym może zamarznąć, powodując nieodwracalne uszkodzenie dysz, pęknięcie zbiornika z płynem albo uszkodzenie wężyków.
Dlatego koniecznie przed zimą trzeba wymienić płyn do spryskiwaczy i zastosować zimowy.
A co zrobić, jeśli w zbiorniku znajduje się bardzo duża ilość letniego płynu do spryskiwaczy? Cóż, można do niego dolać zimowy koncentrat do spryskiwaczy, zabezpieczając płyn przed zamarznięciem.
W naszym sklepie znajdą Państwo świetne płyny do spryskiwaczy – zimowe i letnie.
Akumulator jest narażony zimą na przyspieszone rozładowanie. Przed rozpoczęciem sezonu zimowego, warto odwiedzić mechanika i przeprowadzić test: sprawdzić pojemność akumulatora, sprawność pracy alternatora (prąd ładowania) oraz stan paska wieloklinowego, który napędza alternator.
Przed rozpoczęciem sezonu zimowego warto zmienić opony na zimowe, chyba, że samochód jest wyposażony w ogumienie wielosezonowe. W tym drugim przypadku trzeba pamiętać o odpowiednim rotowaniu opon (zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu), jak również o ich wyważeniu.
Dlaczego trzeba wymieniać opony? Bo opony letnie nie są dostosowane do jazdy po zimowych drogach. Ani pod względem kształtu bieżnika, ani odpowiedniego zachowania się mieszanki gumowej, która twardnieje przy niskich temperaturach.
Kierowcy zimą może przydać się odmrażacze: do zamka (jeśli rozładuje się akumulator, nie uda się skorzystać z centralnego zamka), a także do szyb. Odmrażacz w płynie do szyb to lepsze rozwiązanie, niż mechaniczne skrobanie szyb. Nie ma zagrożenia, że dojdzie do ich porysowania. Cały proces trwa też o wiele szybciej.
Warto też zabierać ze sobą akcesoria, które pomogą wyjechać z zaspy albo śliskiej drogi. Np. odrobinę piasku w woreczku.
Przed zimą warto też odpowiednio zabezpieczyć auto przed korozją. W przypadku nadwozia wystarczy porządne woskowanie. Warto też zabezpieczyć podwozie auta, barankiem albo innymi środkami (np. alucynkiem w sprayu). Koniecznie trzeba umyć uszczelki drzwi, a po ich wyschnięciu, nasmarować je odpowiednim preparatem do konserwacji uszczelek (woskiem albo silikonowym). To zapobiegnie przymarzaniu drzwi.
Zima nie musi być wyjątkowo ciężkim przeżyciem dla kierowcy i dla samochodu. Wystarczy odpowiednio się do niej przygotować.