Filtry (2474 products)

Producent:

Cena:

0,00 zł - 4 305,00 zł

Lepkość:

Specyfikacja:

Zgodność:

Baza:

Pojemność:

Forum zmienolej.pl

Opinie klientów

arrow_back
arrow_forward

Blog

arrow_back
arrow_forward
Dobierz olej do silnika w przeglądarce ZmienOlej.pl

Dobierz olej do silnika w przeglądarce ZmienOlej.pl

Dobierz olej do silnika w przeglądarce ZmienOlej.pl

Po wielu miesiącach powstała jako jedyna w Polsce i jako jedna z nielicznych w Europie wyszukiwarka oleju do silnika w sklepie internetowym www.zmienolej.pl
Nasza wyszukiwarka oleju bazuje tylko na normach, specyfikacjach jakie podaje producent danego samochodu.

Normy, specyfikacje co to takiego?

Każdy producent samochodu, silnika, określa normy dla oleju jaki powinien spełniać.

Takie normy znajdą Państwo choćby w swojej książce obsługi.

Większość producentów wymaga również aprobat czyli certyfikatów potwierdzających jakoś danego oleju silnikowego.

Jest to certyfikat podpisywany na określony czas, który potwierdza, że dany olej przeszedł określone testy silnikowe, ma właściwie zbilansowany skład chemiczny. Taki certyfikat wymaga również wysokich opłat ze strony producentów olejów dlatego olejów z aprobatami jest stosunkowo niewiele.

Jak działa nasza wyszukiwarka oleju silnikowego?

Weźmy na przykład popularny silnik samochodu Skoda Octavia z 2015r. i silnik 1.8 TSI o mocy 180KM.

Producent VW zaleca w tym silniku takie oleje:

 • Olej silnikowy 0W30, 0W40 z normą VW 502.00,
 • Olej silnikowy 5W30 z normą VW 504.00/507.00,
 • 5W30, SAE 5W40 z normą OEM VW 502.00,
 • SAE 10W40 z normą VW 502.00

Dlatego wybierając taki silnika w wyszukiwarce sklepu Zmienolej.pl znajdą Państwo takie wyniki

https://zmienolej.pl/s-1/index/marka_pojazdu-skoda/model_pojazdu-octavia_5e3_2012_teraz/silnik_pojazdu-benzyna_18_tsi_180km_cjsa_52l

Dlatego nie znajdą Państwo tam olejów 5W30 jakie są zalecane do silników japońskich albo takich które nie mają jakiejś normy VW to bardzo ważne.

Tak samo nie znajdą Państwo tam olejów które spełniają klasę lepkości 10W40 ale nie mają żadnej normy VW.

Producent, co ważne należy podkreślić nie poleca tylko jakiegoś oleju oryginalnego. Jak Państwo zobaczycie w instrukcji obsługi czy instrukcji naprawczej repair manual określoną lepkość i specyfikację, normę.

 • A to że jest znaczek Castrola czy Mobila albo Shella na zakrętce oleju silnikowego to nie znaczy że inny olej jest zły wręcz przeciwnie są inne oleje których walory i jakość mogą wręcz przewyższać logo jakiegoś producenta jaki jest wybite na korku wlewu oleju.
 • Ale są też inne normy takie jak MB ( Mercedes Benz) , FIAT, Opel, Ford, Renault, Volvo, Peugot, Citroen, Honda, Porsche, Chrysler, Land Rover, Jaguar oraz inne. Każdy więc model jaki Państwo wpiszą na naszej wyszukiwarce oleju musi spełniać normy jakie są zalecane do tego modelu.
 • Ale są też nasze rekomendacje takie jak np. Ford Focus 2.3 Turbo RS gdzie zamiast zalecanego oleju w Europie polecamy olej zalecany przez producenta silnika Mustanga Amsoil 5W50 któy w wyniku przeprowadzonych analiz potwierdził swoją klasę i to że zużycie silnika na tym oleju syntetycznym jest nieporównywalnie niższe.

Inny przykład to silnik takie jak choćby Subaru WRX STI gdzie zalewanie oleju w klasie 5W30 przy ostrej jeździe kończy się często bardzo tragicznie co potwierdza praktycznie każdy profesjonalny serwis aut marki Subaru.
Przykładów jest więcej.

Do każdego wyniku podawana jest oczywiście pojemność oleju.

Ale najważniejsza różnica między tymi wyszukiwarkami jakie oferują duże firmy olejowe jest taka że możecie Państwo sobie wybrać różne oleje w ramach norm i specyfikacji oraz lepkości jakie są zalecane.

autor: Piotr Dziektarz

Zobacz wszystkie komentarze
 1. Artur

  Niestety nie znalazłem w wyszukiwarce mojego modelu auta. Proszę o polecenie możliwie najlepszego oleju do Forda Mondeo mk5 w wersji hybryda z 2019roku z dwulitrowym silnikiem benzynowym wersja europejska.

 2. Seweryn

  Witam. Pragnę dobrać najlepszy możliwy ojej do Mojego Mustanga 2.3 eb wersja USA automat. Rok 2019 Jaki Państwo rekomendujecie olej do tego typu auta?

 3. Krzysztof

  Stilo 2003 benz 1.6 poszukuje oleju do skrzyni biegów 75w80. ZFA19200000413178

Zostaw komentarz