Filtry (2476 products)

Producent:

Cena:

0,00 zł - 4 305,00 zł

Lepkość:

Specyfikacja:

Zgodność:

Baza:

Pojemność:

Forum zmienolej.pl

Opinie klientów

arrow_back
arrow_forward

Blog

arrow_back
arrow_forward
Smary do łożysk i smar do sworzni koparki - Fińskie smary NESTE

Smary do łożysk i smar do sworzni koparki - Fińskie smary NESTE

Operatorzy maszyn i mechanicy często zadają sobie pytanie, jaki smar do łożysk wybrać i jaki zastosować smar do sworzni koparki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, a także odpowiadając na niniejsze pytania zapraszamy do lektury.

Jakie właściwości powinien mieć smar do łożysk?

Najbardziej popularne zagęszczacze smarów do łożysk to proste zagęszczacze litowe oraz kompleksy litowe. Prosty zagęszczacz litowy posiada zazwyczaj wystarczające właściwości, aby smar na jego bazie mógł zostać zastosowany w większości łożysk.

Takie smary na bazie prostych zagęszczaczy litowych stosowane są w większości tanich i popularnych smarach, które nie dość że nie oferują dobrej ochrony przed zużyciem to stosunkowo szybko tracą swoje parametry, łatwo są wyciskane z miejsc gdzie powinny być jak najdłużej a do tego w wielu przypadkach należy je często uzupełniać co rotuje niepotrzebne koszty.

Do bardziej wymagających zastosowań lepiej użyć kompleksu litowego, ponieważ posiada lepszą stabilność termiczną w wyższych temperaturach oraz lepszą stabilność mechaniczną.

Smar na bazie kompleksu litowego ma zastosowanie w łożyskach kół pojazdów, w silnikach elektrycznych, itp.

Dzięki zastosowaniu kompleksu litowego, zamiast prostego zagęszczacza litowego, mamy możliwość w wielu przypadkach na przedłużenie okresów między wymianami smaru a to z kolei mniejsze przestoje i większa wydajność sprzętów roboczych, budowlanych czy motoryzacyjnych.

Wszystkie smary zawierają dodatki zapobiegające korozji, przeciwutleniające oraz chroniące przed zużyciem. W większości przypadków zawierają one również dodatki EP.

Jeśli wymagana jest podwyższona odporność na zużycie, musi zostać zastosowany inny typ zagęszczacza, na przykład wapniowy, kompleks wapniowo-litowy, itp.

A jaki smar do łożysk wybrać?

Jednym z nielicznych smarów dedykowanych głównie do łożysk to smar Fińskiej marki  Neste Superlix EP2. To jeden z najlepszych smarów jakie można kupić na rynku oferujący niezrównane walory podczas jego użytkowania. Smar, który uwaga wybitnie dobrze sprawuje się w smarowaniu nie tylko łożysk ale elektronarzędzi !    


Neste Superlix EP2 sprawdza się wszędzie tam, gdzie smary oparte na prostym zagęszczaczu litowym nie dają sobie rady. Smar ten znakomicie sprawdza się również smarując łożyska kół samochodowych w pojazdach osobowych oraz w ciężkim transporcie.

https://zmienolej.pl/pl/smary/4165-smar-neste-superlix-ep-2-400-g-6412247253639

Jaki smar do sworzni koparki?

W przypadków smarów do sworzni, baza olejowa o wysokiej lepkości daje olbrzymią przewagę. Smar do koparki musi również doskonale przylegać do metalowej powierzchni. Można tego dokonać stosując odpowiedni dodatek, dzięki któremu smar otrzymuje właściwość „nie rozchlapywania się” pod wpływem obciążenia udarowego.

Tani smar do sworzni koparki, który niestety jest najbardziej popularny na rynku często wycieka, jego pozostałości niekiedy zostają na nowej kostce brukowej co strasznie utrudnia prace operatorom. Takie smary często też należy uzupełniać, koperki, sprzęt budowlany zamiast pracować i zarabiać musi zostać na jakiś czas wyłączony aby uzupełnić ubytki smaru. Pojawia się korozja bowiem tanie smary do sworzni nie chronią należycie mechanizmów przed wodą.

A co byście powiedzieli na smar, który uzupełnia się 10 krotnie rzadziej niż inne tanie smary dostępne na rynku ?

Co byście powiedzieli na smar, który jest całkowicie woodoodporny, działa antykorozyjnie , nie wycieka ze sworzni, smar który jest niezwykle plastyczny a samo usunięcie go z rękawic czy samych rąk nie wspominając o częściach roboczych jest bardzo trudne ?

Zobaczcie, jak taki smar wygląda:

    

Takim smarem jest Fiński smar do sworzni NESTE OH GREASE

https://zmienolej.pl/pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=oh+grease&submit_search=

Smary do sworzni zawierają podobne zestawy dodatków, co smary do łożysk, z tą różnicą, że zawierają „mocniejsze” dodatki EP. Tego typu smary zawierają często również grafit oraz dwusiarczek molibdenu. Maszyny pracujące na zewnątrz są często wystawione na działanie deszczu lub wody, co było powodem stworzenia smaru Neste OH Grease na bazie mydła wapniowego jako zagęszczacza.

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy smarami Neste OH Grease 0 a Neste OH Grease 2 to zasadniczą różnicą jest pora ich zastosowania. Neste OH Grease 0 – jako smar bardziej płynny, lepiej sprawdzi się zimą, kiedy to Neste OH grease 2 może okazać się zbyt gęsty. Jednak oba smary są to produkty najwyższej klasy wybierane najczęściej do pracy w trudnych warunkach, w których inne smary mogłyby zostać wymyte przez wodę.

Autor:

Piotr Dziektarz

    Zostaw komentarz