Filtry (2474 products)

Producent:

Cena:

0,00 zł - 4 305,00 zł

Lepkość:

Specyfikacja:

Zgodność:

Baza:

Pojemność:

Forum zmienolej.pl

Opinie klientów

arrow_back
arrow_forward

Blog

arrow_back
arrow_forward
ZmienOlej.pl radzi: Sprawdź przed zimą temperaturę zamarzania płynu chłodniczego!

ZmienOlej.pl radzi: Sprawdź przed zimą temperaturę zamarzania płynu chłodniczego!

Zimy w Polsce bywają mroźne bądź ciepłe. Niezależnie od tego warto zawczasu sprawdzić temperaturę zamarzania płynu chłodniczego, by uniknąć negatywnych konsekwencji, które mogą nawet doprowadzić do uszkodzenia auta.

Dlaczego warto sprawdzić temperaturę zamarzania płynu chłodniczego?

Dlaczego warto to zrobić? Tak naprawdę nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, czy w czasie tegorocznej zimy nie pojawią się mrozy, nawet kilkudniowe, sięgające kilkunastu, a nawet dochodzące do 30 st. C.

Czym może skończyć się zamarznięcie starego płynu chłodniczego, (albo wody, jeśli jest stosowana zamiast płynu) w układzie chłodzenia? Rozerwaniem chłodnicy, rozerwaniem przewodów chłodniczych itd.

Stary płyn chłodniczy będzie również powodował korozję w układzie, bo straci już właściwości ochronne. Podobnie woda, stosowana zamiast płynu. Woda może być dodatkowo źródłem kamienia kotłowego, zapychającego układ i nagrzewnicę.

Jak zmierzyć temperaturę zamarzania płynu chłodniczego?

Jak zmierzyć temperaturę zamarzania płynu chłodniczego? Do tego celu wystarczy prosty aerometr, który można kupić za kilkanaście złotych.

Jeśli temperatura zamarzania płynu jest zbyt niska, płyn w układzie jest zbyt stary, albo wyraźnie zabrudzony, zachęcamy do wymiany płynu chłodniczego na nowy.

W stałej ofercie naszego sklepu, poza ogromnym wyborem najlepszych olejów silnikowych, znajdą Państwo również płyny chłodnicze. Oferujemy gotowe płyny i koncentraty firm K2, Specol, Prestone i Evans.

 

--------

Zdjęcie: freepik.com 

    Zostaw komentarz