Filtruj wg. kryteriów

Specyfikacja

Specyfikacja oleju silnikowego

Opinie

Bardzo fachowa obsługa rzetelna wyrozumiała dla klientów którzy chcą cos więcej wydobyć informacji niż jest to dostępne. Godne do naśladowania wśród innych sprzedawców podejście do klienta Polecam serdecznie ... Czytaj więcej

waldemar

Olej millers jest zdecydowanie najlepszym olejem jaki kiedykolwiek spotkałem. Charakterystyka pracy silnika, rozruch, dźwięk zdecydowanie poprawiły się na plus. Do tego fachowa pomoc powoduje, że polecę zarówno olej, jak i sklep, każdemu. ... Czytaj więcej

Bartek

Gorąco polecam oleje Amsoil i Millers ,to naprawdę oleje z górnej półki ,stosuję je w czterech samochodach i już wiem że nigdy ich nie zmienię ,ponieważ kultura pracy jest na nich więcej niż zadowalająca .A jeśli chodzi o fachowe doradctwo ze strony pana Piotra ,no tutaj tylko pozazdrościć ogromnej wiedzy na temat olejów.Polecam ... Czytaj więcej

Mirosław

Wbrew obiegowym opiniom po półsyntetycznym grubasie 10w60 zalałem to co zaleca producent 5w30. Po konsultacjach z Piotrem, Padło wtedy na AMSoil ASL 5w30 plus płukanka silnika. Ku pozytywnemu zaskoczeniu wszystko było na plus, spalanie spadło o 0,7 l na 100km. Rozruch zimnego silnika na mrozie nie stanowił teraz żadnego problemu, zupełnie jakby to było ...... Czytaj więcej

Piotr

Witam! Mieszkam w UK od 10 lat. Pierwszy raz zetknąłem się z olejami Millers tuż po przyjeździe do tego kraju. W chwili obecnej nie wyobrażam sobie zastosowania w moim aucie innego środka smarnego. Nie będę się specjalnie wypowiadał na ten temat bo zajęło by mi to kilka dni... Powiem krótko! Nie ma lepszego oleju silnikowego niż Millers.........................! ... Czytaj więcej

radek

Zmienolej.pl z czystym sumieniem moge polecic kazedemu kto szuka naprawde dobrego oleju. Z tak fachowa pomoca oraz oferta w zakresie olei silnikowych jeszcze sie nie spotkalem. Co do samych olei, Millers z kazdym nowym produktem przechodzi samych siebie. EE 10W40 sprawil ze kultura pracy silnika jest wyzsza. Pracuje teraz ciszej i rowniej. A co do zuzycia ...... Czytaj więcej

Przemek

Jak najbardziej polecam oleje millersa, bardzo fajnie wytrzymuja ostrzejsze traktowanie wyciszaja silnik i poprawiaja kulture pracy, obecnie jak dla mnie na chwile obecną millers nalezy do wyzszej polki olejow ... Czytaj więcej

si2wy

Witam zainteresowanych! Skoro tu zagladacie to to mozecie byc pewni!!!!! Profesjonalnego doradzwa! Fachowej obslugi, doskonalych produktow i co najwazniejsze szacunku dla klienta co niestety w naszym kochanym kraju nie zawsze jest norma! Pan Piotr i jego serwis na pewno potrakyuja was powaznie, profesjonalnie i UCZCIWIE !!! Polecam ZMIENOLEJ.PL z ...... Czytaj więcej

Arkadiusz

Witam. Moja opinia na temat oleju i płukanki AMSOIL. Do 14-nasto letniego Daewoo Tico mojej żony z przebiegiem 74 000 tyś km, który jezdził na oleju Statoil 10w40 zrobiłem płukankę AMSA i zalałem go olejem Signature Series 5w30. Moje wrażenia po zmianie to wyciszenie pracy silnika,równiejsza praca 3-y cylindry, Zmiany po jeżdzie testowej,luzniejszy ...... Czytaj więcej

Dariusz

Odkąd zalałem Millersa wiem, że do mojego Suzuki nie trafi inny olej. Silnik pracuje zdecydowanie równiej i chętniej wkręca się na obroty. Bez wahania mogę polecić te oleje każdemu, zwłaszcza, jeśli kocha swój samochód :) ... Czytaj więcej

Piotr

Newsletter

Specyfikacja oleju silnikowego

Specyfikacje olejów to zbiór wszelkich norm ustanowionych przez największe organizacje takie jak API, ACEA, oraz producentów samochodów oraz maszyn takich jak VW, Mercedes, Opel, BMW, Ford, Renault, Peugeot, Citroen, Fiat oraz innych, aby dobrać olej silnikowy do właściwej jednostki i samochodu. Specyfikacja oleju dotyczy możliwości jego zastosowania. Często producenci silników mają własne normy określające odpowiednie parametry oleju, niektórzy jednak nadal odwołują się do wytycznych API lub ACEA.
Specyfikacja olejów silnikowych podawana jest najczęściej przez producenta przy zakupie samochodu, aby utrzymać silnik w dobrym stanie, a tym samym gwarancję.

Specyfikacja oleju silnikowego 

Jest 743 produktów.

Podkategorie

 • Specyfikacja ACEA

  Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (w języku francuskim: Association des Constructeurs Européens d'Automobiles; w skrócie ACEA) jest główną grupą lobbystyczną i stanowiącą standardy w przemyśle motoryzacyjnym w Unii Europejskiej. Od lutego 1991 roku jest następcą komisji producentów CCMC (w języku francuskim: Comité des Constructeurs du Marché Commun), która została założona w październiku 1972.
  Jego członkami są: Toyota, BMW, Grupa Volkswagena, Volvo, Ford, DAF, Renault, Grupa Fiata, Scania AB, Porsche, Mercedes, PSA Peugeot Citroen, Hyundai oraz MAN AG.
  Jedną z głównych dziedzin, jakimi zajmuje się stowarzyszenie ACEA, jak również jego poprzednik, jest klasyfikacja jakościowa olejów silnikowych do silników 4-suwowych. Historia ich działalności sięga 1919 (Bureau Permanent International des Constructeurs d'Automobile - BPICA), które zostało w 1985 roku przemianowane na OICA (Organisation Internationale des Constructeurs d'Automobiles). Poprzednikiem ACEA był CMMC (Comité des Constructeurs du Marché Commun) założony w październiku 1972 roku przez producentów francuskich (Citroen, Peugeot, Renault), niemieckich (Mercedes, Volkswagen), włoskich (Fiat), oraz brytyjskich (BLMC).
  ACEA analizuje stacje ładowania pojazdów elektrycznych i spodziewa się, że złącza Typ 2 Tryb 3 będą również używane podczas ładowania w warunkach domowych po 2017r, podczas gdy złącza Trybu 2, z tradycyjnymi rodzajami wtyczek, które są aktualnie wykorzystywane przy ładowaniu w warunkach domowych, będą wciąż w użyciu.
  Nie ma jednolitego stowarzyszenia producentów, które zajmowałoby się sprzedażą na terenie Unii Europejskiej (niezależnie od miejsca pochodzenia, tj. z Europy, Azji czy Ameryki).

 • Specyfikacja API

  Od ponad 75 lat API prowadzi badania nad rozwojem urządzeń dla przemysłu naftowego i petrochemicznego oraz opracowaniem standardów jakościowych. Odzwierciedlają one rozległą wiedzę branżową dotyczącą wszystkich jej elementów, poczynając od wierteł poprzez aspekty ochrony środowiska, korzystając ze sprawdzonych rozwiązań inżynierii i praktyk operacyjnych oraz bezpiecznego wymienialnego sprzętu i materiałów. API autoryzuje ponad 500 standardów i zalecanych praktyk. Na tej stronie przedstawiamy najważniejsze standardy API dotyczące olejów silnikowych.

 • Specyfikacja MOTORSPORT

  Oleje silnikowe, których przeznaczeniem jest motorsport. Oleje te mają zastosowanie w profesjonalnych wyścigach, rajdach, driftingu. Nie zaleca się stosowania olejów sportowych na cały czas trwania okresu interwiałowego. W tym dziale znajdą Państwo najwyższej klasy oleje silnikowe oraz przekładniowe, któr stosuje się w profesjonalnych zawodach sportowych.

 • Specyfikacja ILSAC

  ILSAC, Międzynarodowy Komitet Standardów i Aprobat Środków Smarnych, utworzony w 1992 roku przez AAMA (Amerykańskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów reprezentujące Daimler Chrysler Corporation, Ford Motor Company i General Motors Corporation) oraz JAMA (Japońskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów), w celu zdefiniowania potrzeb, parametrów, licencjonowania i opracowywania specyfikacji dla produktów smarnych.Wraz z systemami API, SAE i ASTM utworzono EOLCS- System Certyfikacji i Licencjonowania Olejów Silnikowych. Oleje ILSAC często oznaczone są symbolem API (okrągła tarcza) zawierającym oznaczenie energooszczędności i / lub oznaczenie certifikacji API (gwiazda).

 • Specyfikacja VW

  Volkswagen wprowadził własne specyfikacje olejów silnikowych w połowie lat 90. Od tego czasu system klasyfikacji jest punktem wyjścia do wyboru odpowiednich produktów dla wszystkich pojazdów produkowanych przez grupę VW (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda).

 • Specyfikacja Mercedes

  Nazwa specyfikacji MB pochodzi od systemu Mercedes Bluebook, podzielonego na ponumerowane akapity i strony.

  Jest on używany przez sprzedawców do identyfikacji produktów certyfikowanych przez producenta i ich właściwego stosowania w silnikach.

 • Specyfikacja OPEL

  Jeśli nie wiecie jaki olej silnikowy zastosować w samochodzie marki Opel to właśnie jest to miejsce.W poszczególnych kategoriach znajdą Państwo jaki olej silnikowy należy zastosować do danego modelu oraz jego krótką charakterystykę.

 • Specyfikacja BMW

  Jeśli nie wiecie jaki olej silnikowy zastosować w samochodzie marki BMW to właśnie jest to miejsce. W poszczególnych kategoriach znajdą Państwo jaki olej silnikowy należy zastosować do danego modelu.

 • Specyfikacja Ford

  Jeśli nie wiecie jaki olej silnikowy zastosować w samochodzie marki Ford to właśnie jest to miejsce.W poszczególnych kategoriach znajdą Państwo jaki olej silnikowy należy zastosować do danego modelu.

 • Specyfikacja Renault

  Specyfikacja oleju silnikowego Renault; wprowadzona w 2007 po wprowadzeniu modelu Laguna III. Spełnia wymagania: ACEA A3/B4 lub ACEA A5/B5.

 • Specyfikacja VOLVO

  Jeśli nie wiecie jaki olej silnikowy zastosować w samochodzie marki VOLVO to właśnie jest to miejsce.W poszczególnych kategoriach znajdą Państwo jaki olej silnikowy należy zastosować do danego modelu.

 • Specyfikacja...

  W 2009 roku francuska grupa PSA wydała zestaw specyfikacji dla olejów silnikowych w celu zwiększenia kontroli nad olejami silnikowymi stosowanymi w swoich pojazdach. Wszystkie dane techniczne oparte są na specyfikacji ACEA, jednak muszą również spełniać dodatkowe wymagania.

 • Specyfikacja HONDA

  Specyfikacja HONDA/ACURA

 • Specyfikacja Porsche

 • Do klasyków

  Oleje silnikowe przeznaczone do samochodów zabytkowych, klasycznych. W tej kategorii znajdą Państwo oleje specjalnie opracowane dla każdego samochodu zabytkowego, klasycznego.

 • Specyfikacja FIAT

  Standardy te definiują charakterystyki, jakie muszą być spełnione przez środki smarne stosowane w silnikach Otto i Diesel przy pierwszym napełnieniu i podczas eksploatacji.

  Standardy te są tworzone w wyniku szeregu testów laboratoryjnych przeprowadzonych na silnikach w celu oceny właściwości smarnych oleju.

  Badania laboratoryjne kwalifikują olejwedług lepkości, zachowania w niskich temperaturach, skłonności do tworzeniapiany, korozji miedzi, oddziaływania na gumę i odporności na utlenianie.

  Testy badają właściwości olejów pod kątem zapiekania się pierścieni, osadów na tłokach, zużycia, a także zużycia oleju przez poszczególne silniki diesla i benzynowe, najbardziej reprezentatywne dla najnowszych technologii stosowanej przez  Fiat Auto

 • Specyfikacja JASO

 • Specyfikacja Chrysler

 • Jaguar Land Rover

 • Marki azjatyckie

 • Normy motocykle

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 743 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 743 elementów